BOWS CLUB "CHIMERA"

 • Členství
 • Střelnice
 • Kontakt
 • Diskuze
 • Bazar
 • Diskusní fórum

  Diskuzní fórum není moderováno. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Chiméra HK nenese odpovědnost za obsah této diskuze.

  CAPTCHA
  Standa
  Pořadatel a rozhodčí má jedinou oporu v pravidlech a soutěžním řádu. Těch se musí držet. V rámci propagace sportu se mají, je-li to možné udělat terče na které mohou diváci vidět a mohou se inspirovat. Chcete-li to jinak jsou v tom namočeni jak pořadatel tak hlavně rozhodčí. Co se týče minis tak jsou upraveni v závodech ostatní.
  chipper
  Prakticky jediná věc o které se pořád všichni dohadují jsou minis, byli dříve, jsou na závodech ve světě všude střílí standartně už od 6 let jen u nás je stím stále problém. Jinak k doprovodu na trati: chceme přitáhnout nové lidi? Sám posílám zájemce na střílení, ať se přijedou podívat někam na závod a s nějakou skupinou se vydají na třať přitáhlo to již mnoho lidí, kteří tak vyděli co to vůbec 3D je, pokud necháme stát všechen doprovod na startu, tak na závody nepřijede dalších plno lidí, kteří se naštvou že s nimy nemůže rodinný příslušník. Můžeme znich třeba udělat pomocný personál před závodem, ale to jsme zase jen u toho překrucování slovíček.
  Standa
  Ale divím se zejména rozhodčím /Turbo, Petr/ že vlastně chtějí vědomě nedodržovat mezinárodní pravidla. Tak proč to vlastně děláte. Vždyť vlastně popíráte vše, k čemu jste dobtovolně přistoupili. Je třeba pochopit že obdobná pravidla platí i v ČLS tj. FITA a že z důvodu zachování možnosti dělat naši lukostřelbu do budoucna ve volné přírodě se budou muset i tam pravidla dodržovat?
  Standa
  Rozhodnuto není nic. To snad udělá VS. Turbo hezky popsal ve své práci na závěr trenérského kurzu III. třídy jak funguje legislativa v této zemi a jaká je povinnost pořadatele a nyní se diví že soutěžní řád je nastaven s touto legislativou? Vůbec neberete na vědomí informace které jsem vám předal ohledně komunikace s presidiem Policie ČR? Nebo nevíte co se smí na střenici?Jinak si asi konečně přečetl již předloni schválený soutěžní řád ve kterém je jediná změna a to je úprava žáků na žáky a starší žáky a je důraz na dodržování mezinárodních pravidel dle kterých skutečně nesmí nikdo další mimo závodníka, rozhodčího a pořadatele na trati být. Jestli chcete jít proti mezinárodním pravidlům je vaše věc. Z materiálů které dodalo pracovní STK jsem použil co bylo použitelné aby sportovní činnost dále probíhala na sportovní úrovni. Co znamenalo ústup směrem jiným jsme nezapracovali. Na hraní jsou stálé okruhy a ATL a SEBU. Náš svaz se snaží o sportovní pojetí s dodržováním mezinárodních pravidel a obvyklých sportovních norem. Co je potřeba si uvědomit: nikdo nepodal a neposlal žádnou kandidátku na funkci /práci/ do předsednictva svazu, čili si dovoluji usuzovat že o tento svaz a činnost nejeví kluby zájem. Může z toho vyplynout, že toto bude poslední valná hromada tohoto svazu, protože jej nebude nikdo vést. Opět se ukazuje že až na poslední chvíli se koukáte do připravených materiálů. STK také mohlo a asi by i mělo připravit teda úplně jinou koncepci celého svazu protože když nejsou kandidáti tak kdo ten guláš má řídit? Obecně platí mezinárodní pravidla. Ta jasně hovoří co a jak. Když je nechci dodržovat mám 2 možnosti. Nepřidávat se k této federaci nebo se přidat a dodržovat vše.
  Jiří Sedláček
  asi o tom rozhodla ta část ,která neměla zájem zapojit se přes STK nezbývá nic jiného než na VS dát hlasovat o původním návrhu
  turbo
  přečetli jsme si navrh Sout.řádu na svazových strankách - a musim říct, že jsem naprosto vyděšen.Návrh soutěžního řádu zde uvedený - je dle mého názoru naprosto destrukční. Návrh naprosto ignoruje dohodu klubů viz zápis STK. Např. věkové hranice 10 let - tak dohoda nazněla. Zákaz doprovodu na trati -nucené obcházení a administrativa abych z doprovázející tetičku uváděl jako pomocníka v nějakých zápisech ?? Pokutování klubů za nedodržení čehosi .... a kde je teda odměna pro kluby za dodržení tohosi čehosi. V případě že takto posazený návrh by byl schválen - pravděpodobně CHIMERA nebude mít potřebu a ani zájem organizovat oficielní závody. Jsme zásadně proti. Trváme na schválení koncenzu tak jak bylo v rámci STK domluveno. A hlavně tady se jasně ukazuje - že VS má být před zahajením nové sezony.
  Standa
  Na stránkách svazu jsou podklady a pozvánka na VS konané dne 21.1.2012. Další materiály vyvěsíme. Standa
  Mýša
  Rovněž všem přeji poklidné prožití svátků a snad se bude příští rok odvíjet k Vaší spokojenosti
  Vlastimil Raška
  Ahoj všichni.Pěkné Vánoce všem lukostřelcům,uvidíme se na jaře,jestli se mi podaří vyléčit ramena.Jedna velká bolest.Moc mi to chybí.Kdyby jste pořádali nějakou chlastačku dejte vědět.Ještě bych prosil výherce pohárů vložené soutěže Šťastný šíp -jestli by mi poskytl svou fotografii s pohárem ať již ze závodů nebo se vyfoťte doma pro výrobce.atelier@digielias.cz Děkuji.Vlastimil Raška
  Chimera TL
  Díky miloši za videjka. Asi z tebe uděláme našeho dvorního kameramana. Jen tak dále
  Miloš
  Zúčastnil jsem se 3D závodů poprvé a byl to nezapomenutelný zážitek. Trať byla skvělá, náročná a velmi promyšlená. Lukostřelcům z Chimery za takový okruh velký dík a pochvala. Byl jsem ve skupině s Tomášem a atmosféru jsem se pokusil zachytit. A tady je odkaz na pár fotek: http://milda1111.galerie.cz/5509760-3d-adrspach-2011# Také jsem natočil několik videí z okruhu: http://www.youtube.com/watch?v=v7sKSe6LlKs http://www.youtube.com/watch?v=nWWstXtv1-0 Poslední video ukazuje nelehkou práci při sklízení: http://www.youtube.com/watch?v=0xf4JXNpSZQ
  Jirka
  oba dny skvělé i když se zrovna nedařilo sice to není letos poslední střílení ,ale asi to bude ta nej............. třešnička sezóny http://jiseto.rajce.idnes.cz/2011_11_12_cp_adrspach/
  turbo
  Vážení , přijměte tímto poděkování klubu Chimera za vaši účast na sobotním závodě ČP a zejméne upřímné poděkování vám všem, kteří jste se zúčastnili nedělního treninku a pomohli nám sklidit trat. Za vaši pomoc a ochotu vám patří naše poděkování.
  dejv červený
  Závod byl moc podařený, těžký ale nádherný. Veliká zvířata, větší vzdálenosti, o převýšení ani nemluvím a počasí na Adršpach a listopad nadmíru příznivé. Volba oběda dle vlastních potřeb je taky prima. Kluci, moc děkuju. Škoda jenom toho mamlase s vybíráním parkovného, který měl závodníky pouštět gratis. Alespoň, že těm důraznějším parkovné vrátil.
  Chimera
  Zde je odkaz na vysílání o lukostřelbě v Adršpašských skalách http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/153033-adrspach-ovladli-3d-lukostrelci/