BOWS CLUB "CHIMERA"

 • Členství
 • Střelnice
 • Kontakt
 • Diskuze
 • Bazar
 • Diskusní fórum

  Diskuzní fórum není moderováno. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Chiméra HK nenese odpovědnost za obsah této diskuze.

  CAPTCHA
  Moník
  a kdy?
  Robert
  Tak přijeď na Holé Vrchy a můžeš být u toho... Tam bude pokračování.
  Moník
  tak co, děje se něco? nebo se ještě nic nerozhodlo, nebo nedohodlo nebo jak to teda vypadá?
  Viktor Siegel
  I já zdravím a jsem rád, že se alespoň někdo ze skupiny HU ozval. Stručně, se skupinou jsem šel cca 3 – 4 terče po setkání s druhým rozhodčím, mou ženou Mášou. Ta skupinu upozornila na zákaz kouření a jedinou ženu ve skupině o nutnosti natahování luku směrem k terči a ne „do nebe“.Striktní zákaz kouření byl výslovně zmíněn při nástupu – pohyb byl ve chráněné oblasti a v lese. Po příchodu ke skupině jeden závodník kouřil, se skupinou se pohybovali na trati jejich přátelé. Upozornil jsem je na zákaz kouření a přítomnosti cizích osob a sledoval pohyb a činnost skupiny. Již jen výčet výše uvedený samotným závodníkem stačil na ukončení závodů pro všechny zúčasněné vzhledem k porušování pravidel, hlavně bezpečnosti. Čas k výstřelu po mém upozornění byl dodržován, další prohřešky, např. dotyk nezapsaného šípu, dohledávání autových šípů, bezpečnost při natahování a ovládání luku již nemá cenu komentovat – bohužel ze strany jak doprovodu, tak i závodníků padali nevhodné poznámky, proto jsem se začal chovat strikně komisionálně. Jako rozhodčí nemohu akceptovat neznalost a nedodržování pravidel, závodníka neomlouvá ani to, že jsou na prvém závodě (žena ve skupině, které téměř nezvládala svůj luk)). O to víc jsem byl překvapen tím, že ve skupině byl i funkcionář a trenér nejmenovaného klubu – předpokládal jsem, že skupinu a nové závodníky povede v duchu pravidel a nebude přehlížet jejich vědomé porušování… Před závodem jsem dokonce musel dotyčného upozornit na to, že platí zákaz jakéhokoliv měření vzdálenosti po výstřelu pomocí dálkoměru a zákazu mít jej na trati… Mojí chybou bylo, že jsem nepostupoval ještě tvrději v souladu s pravidly a vše nepoznamenal do závěrečné zprávy o závodě. Chápu to, že si každý jede na závody odpočinout, zastřílet, pobavit – to jej ale neopravňuje k porušování pravidel, k jejíchž dodržování se zavázal svým podpisem.. a co dodržují ostatní závodníci..
  David Ryba
  Zdravím Vás. Myslím, že bych měl reagovat na poznámku o posledních závodech na Kokoříně. Osobně jsem jsem šel v jediné skupině HU, takže jsem osobně při celém závodu byl. Myslím si, že připomínky rozhodčího - který nás téměř pronásledoval a velmi nepěkným způsobem prováděl řekněme korekce naší účasti, které se týkaly například následujících ,, přestupků´´.: - úprava průhledu rukou kolegy před výstřelem - kouření - hlídání času - který nebyl překročen - hledání a vyndavání autového šípu ze země - před vyndáním šípů z terče Pravidlaq bezpečnosti nebyla nijak porušena. Jestliže se budou chovat rozhodčí způsobem, který jsem zažil na Kokoříně - a mé první závody to rozhodně nebyly zvážím svoji další účast na podobných akcích. Tohle není pouze můj názor, ale myslím, že většiny účastníků tohoto závodu v této skupině. Nejsme totiž na buzerplace, ale na závodech kam všichni jedou si pohodově zastřílet, setkat se s kamarády a užít si den v krásné přírodě, při velmi pečlivě připraveném závodě. Každou připomínku případně vysvětlení přestupku je možno provádět dvěma způsoby a to tím lidštěším, který vám nepokazí den a pak ten druhý, který jsem zažil. Pravidla se jistě dodržovat musí a jejích znalost je nutná. Jejich interpretace a praktikování včetně jejich uplatňování má také svá pravidla - společenská.
  Karel
  No pokud jsem se někomu věnoval a učil jsem ho,tak si musel nejprve přečíst pravidla poté jsem si toho člověka vzal na závodech do skupiny a prvidla mu vysvětlil i v praxi.S takovým člověkem problém nebyl.Je pravdou ,že pár lidí jsem k lukostřelbě dostal,ale věnovat se každému nemohu.Pro mne je to jen zábava a tréning,a jsem rád za každého kdo začne střílet v kategorii HU.Z mého hlediska jde tento sport do kytek.Začíná to být finančně náročné a to pozadí není také nikterak povzbudivé.Navíc atraktivních závodú během roku moc není,také rozložení po ČR není zrovna ideální.Další věc jsou vztahy Morava - Čechy,moc to nechápu.Vím že jeden klub nedostal od Svazu víc jak rok příspěvek za pohárový závod.Myslím ,že se tady nic nezmění do té doby,než se najde někdo,kdo se bude chtít pro tento sport obětovat a vzít zodpovědně na svá bedra vedení , již nikterak finančně dotovaného sportu!!
  Standa
  Jestli VS schválí vstup do HDH-IAA musí být připravené stanovy ke schválení. V těchto stanovách již musí být zmíněno že se hlásíme k činnosti této asociace. Ano, několikrát ročně nás předseda asociace zval ke vstupu.. Ano, vstoupíme-li do HDH-IAA bude svaz 3D jako jediný zástupce /svaz/ v této asociaci. Dle stanov HDH ale jistě mohou být jak kluby tak jedinci také členy. Nevylučuje se to. Ale všechny ostatní kluby a jedince bude v ten moment zastupovat svaz a bude organizovat činnost členů v souladu s pravidly a dohodami v HDH-IAA. Tak to bylo i v EAA 3D. Když by nebyly stanovy připraveny muselo by se čekat zase rok do další VS...
  Jirka
  Přečetl jsem si návrh změny stanov Svazu kde se pomalu v každé větě se hovoří o tom,že svaz je členem HDHIAA,že je jediným zástupcem ve sportovní disciplíně 3D v ČR.Po vznesení dotazu na sekretáriu HDHIAA v Maďarsku zda s nimi na toto téma někdo jednal, zatím o tom vůbec nikdo nic neví a plnohodnotného zástupce pro ČR kterého přijali už v HDHIAA přeci máme . Jednal už někdo z výboru s předsednictvem HDHIAA o případném začlenění se do této organizace?Myslím si že změny stanov které se týkají HDHIAA jsou zatím předčasné.
  Robert
  Nápodobně...
  Standa
  Hezký den. U nás sněží.
  Robert
  "...jste to na VS vždy odpráskly ..." ? Na valné hromadě jsem byl jen jednou a na nic takového si nevzpomínám, že by Předsednictvo něco takového předložilo... V zápisech to asi nebude, že? Ledaže by se to tam objevilo dodatečně...
  Standa
  Kecy. Jsou to učňové Karla Orsága z Chiméry a na jeho doporučení dostali licenci. Ještě vydrž 6 dnů a pak to dělej klidně ty. Voláme roky po systému schvalování a doporučování od zkušených trenérů či střelců ale zatím jste to na VS vždy odpráskly a teď voláš po odpovědnosti. Tu máme všichni společně. Vy nechcete žádnou regulaci. Stávající předsednictvo ano.
  Robert
  Standa napsal: "Bude se muset skutečně vyřešit způsobilost i dospělých střelců. Teď na Kokoříně byli dva střelci...-nový-a ti absolutně neznali pravidla ..... ale bylo to na vyloučení kvůli bezpečnosti ostatních." Velmi, ale velmi by mne tedy zajímalo, kdo (asi Svaz...) jim tedy vydal po zaplacení členského poplatku střeleckou licenci a ani se jich nezeptal, kdo a kde je "učil" střílet a zda už absolvovali nějaký závod či zda alespoň četli pravidla... Svaz tedy bude dbát na to, aby tohle uměli děti a pokud NEPROKÁŽOU "dovednost a připravenost (a patřičný věk)", tak nikam nemohou a to ani za doprovodu zákonného zástupce, ale dospělých se nikdo neptá. Hlavně, že zaplatili a můžeme vykázat narůstající členskou základnu, která sponzory a státní instituce poskytující dotace a příspěvky stejně nezajímá, pokud to nejsou děti...
  Standa
  Máš na mysli papír /formulář/ nebo skutečné lidi?
  turbo
  no to jsme mohli - kdyby jsme nějakou měli.....