BOWS CLUB "CHIMERA"

 • Členství
 • Střelnice
 • Kontakt
 • Diskuze
 • Bazar
 • Diskusní fórum

  Diskuzní fórum není moderováno. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Chiméra HK nenese odpovědnost za obsah této diskuze.

  CAPTCHA
  jelínek
  Lůdo i na našich stránkách je fotka tvého syna kde to vypadá že se směje,je to překvapení pro všechny.Byl jsi asi odněho hodně daleko.Nebo výchova 3D má na něj větší vliv jak otec.
  chimera
  Časový rozpis bude stejný jako v sobotu a ceny 350 dospělí, 250 kadeti a junioři do 18 let a minis 120 v ceně je zahrnut oběd. Jako vždy střílíme 2 šípy na zvíře.
  Ludek
  tak to mi posli do mailu pls fotku v plnym rozlisení, si ji vytisknu a zaramuju
  Robert
  Já vím, Luďku, taky jsem na ten záběr patřičně hrdý... )
  Ludek
  Roberte, podaril se ti neuveritelný zaber, na jednom se Kuba jakoby usmívá . Hezký fotky
  Robert
  Malá oprava, něco se smazalo... https://profiles.google.com/103931666564400379841/photos
  Robert
  Konečně jsem také doplnil album na i-netu, tak nové i staré fotky jsou tady: - https://picasaweb.google.com/103931666564400379841/ a nebo i tady: - https://profiles.google.com/10393166656 ... 841/photos - trošku to trvalo, ale už tam jsou...
  Ita
  Prosím všechny lukostřelce, kteří jsou nebo chtějí být členy Českého svazu sportovních kuší a luků (3D lukostřelba), aby poslali svoji e-mailovou adresu na mikesova.i@seznam.cz. Kontakty na kluby máme – týká se to hlavně „neklubových“ členů. Dokud svaz nebude mít nové stránky, budeme informace o dění a změnách rozesílat na jednotlivé adresy. Děkujeme za pochopení
  MONÍK
  jo tak ted už to vím, no ale to bude stejně až po závodech a to tam nebudu moci zůstat, neb by asi náš čertík všem lezl pěkně na nervíky- je to šídlo čertovský, tak se zase nic nedovím, hm tak nic no
  Robert
  No přeci až budou závody...3.3.
  Moník
  a kdy?
  Robert
  Tak přijeď na Holé Vrchy a můžeš být u toho... Tam bude pokračování.
  Moník
  tak co, děje se něco? nebo se ještě nic nerozhodlo, nebo nedohodlo nebo jak to teda vypadá?
  Viktor Siegel
  I já zdravím a jsem rád, že se alespoň někdo ze skupiny HU ozval. Stručně, se skupinou jsem šel cca 3 – 4 terče po setkání s druhým rozhodčím, mou ženou Mášou. Ta skupinu upozornila na zákaz kouření a jedinou ženu ve skupině o nutnosti natahování luku směrem k terči a ne „do nebe“.Striktní zákaz kouření byl výslovně zmíněn při nástupu – pohyb byl ve chráněné oblasti a v lese. Po příchodu ke skupině jeden závodník kouřil, se skupinou se pohybovali na trati jejich přátelé. Upozornil jsem je na zákaz kouření a přítomnosti cizích osob a sledoval pohyb a činnost skupiny. Již jen výčet výše uvedený samotným závodníkem stačil na ukončení závodů pro všechny zúčasněné vzhledem k porušování pravidel, hlavně bezpečnosti. Čas k výstřelu po mém upozornění byl dodržován, další prohřešky, např. dotyk nezapsaného šípu, dohledávání autových šípů, bezpečnost při natahování a ovládání luku již nemá cenu komentovat – bohužel ze strany jak doprovodu, tak i závodníků padali nevhodné poznámky, proto jsem se začal chovat strikně komisionálně. Jako rozhodčí nemohu akceptovat neznalost a nedodržování pravidel, závodníka neomlouvá ani to, že jsou na prvém závodě (žena ve skupině, které téměř nezvládala svůj luk)). O to víc jsem byl překvapen tím, že ve skupině byl i funkcionář a trenér nejmenovaného klubu – předpokládal jsem, že skupinu a nové závodníky povede v duchu pravidel a nebude přehlížet jejich vědomé porušování… Před závodem jsem dokonce musel dotyčného upozornit na to, že platí zákaz jakéhokoliv měření vzdálenosti po výstřelu pomocí dálkoměru a zákazu mít jej na trati… Mojí chybou bylo, že jsem nepostupoval ještě tvrději v souladu s pravidly a vše nepoznamenal do závěrečné zprávy o závodě. Chápu to, že si každý jede na závody odpočinout, zastřílet, pobavit – to jej ale neopravňuje k porušování pravidel, k jejíchž dodržování se zavázal svým podpisem.. a co dodržují ostatní závodníci..
  David Ryba
  Zdravím Vás. Myslím, že bych měl reagovat na poznámku o posledních závodech na Kokoříně. Osobně jsem jsem šel v jediné skupině HU, takže jsem osobně při celém závodu byl. Myslím si, že připomínky rozhodčího - který nás téměř pronásledoval a velmi nepěkným způsobem prováděl řekněme korekce naší účasti, které se týkaly například následujících ,, přestupků´´.: - úprava průhledu rukou kolegy před výstřelem - kouření - hlídání času - který nebyl překročen - hledání a vyndavání autového šípu ze země - před vyndáním šípů z terče Pravidlaq bezpečnosti nebyla nijak porušena. Jestliže se budou chovat rozhodčí způsobem, který jsem zažil na Kokoříně - a mé první závody to rozhodně nebyly zvážím svoji další účast na podobných akcích. Tohle není pouze můj názor, ale myslím, že většiny účastníků tohoto závodu v této skupině. Nejsme totiž na buzerplace, ale na závodech kam všichni jedou si pohodově zastřílet, setkat se s kamarády a užít si den v krásné přírodě, při velmi pečlivě připraveném závodě. Každou připomínku případně vysvětlení přestupku je možno provádět dvěma způsoby a to tím lidštěším, který vám nepokazí den a pak ten druhý, který jsem zažil. Pravidla se jistě dodržovat musí a jejích znalost je nutná. Jejich interpretace a praktikování včetně jejich uplatňování má také svá pravidla - společenská.