BOWS CLUB "CHIMERA"

 • Členství
 • Střelnice
 • Kontakt
 • Diskuze
 • Bazar
 • Diskusní fórum

  Diskuzní fórum není moderováno. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Chiméra HK nenese odpovědnost za obsah této diskuze.

  CAPTCHA
  Robert
  Nápodobně...
  Standa
  Hezký den. U nás sněží.
  Robert
  "...jste to na VS vždy odpráskly ..." ? Na valné hromadě jsem byl jen jednou a na nic takového si nevzpomínám, že by Předsednictvo něco takového předložilo... V zápisech to asi nebude, že? Ledaže by se to tam objevilo dodatečně...
  Standa
  Kecy. Jsou to učňové Karla Orsága z Chiméry a na jeho doporučení dostali licenci. Ještě vydrž 6 dnů a pak to dělej klidně ty. Voláme roky po systému schvalování a doporučování od zkušených trenérů či střelců ale zatím jste to na VS vždy odpráskly a teď voláš po odpovědnosti. Tu máme všichni společně. Vy nechcete žádnou regulaci. Stávající předsednictvo ano.
  Robert
  Standa napsal: "Bude se muset skutečně vyřešit způsobilost i dospělých střelců. Teď na Kokoříně byli dva střelci...-nový-a ti absolutně neznali pravidla ..... ale bylo to na vyloučení kvůli bezpečnosti ostatních." Velmi, ale velmi by mne tedy zajímalo, kdo (asi Svaz...) jim tedy vydal po zaplacení členského poplatku střeleckou licenci a ani se jich nezeptal, kdo a kde je "učil" střílet a zda už absolvovali nějaký závod či zda alespoň četli pravidla... Svaz tedy bude dbát na to, aby tohle uměli děti a pokud NEPROKÁŽOU "dovednost a připravenost (a patřičný věk)", tak nikam nemohou a to ani za doprovodu zákonného zástupce, ale dospělých se nikdo neptá. Hlavně, že zaplatili a můžeme vykázat narůstající členskou základnu, která sponzory a státní instituce poskytující dotace a příspěvky stejně nezajímá, pokud to nejsou děti...
  Standa
  Máš na mysli papír /formulář/ nebo skutečné lidi?
  turbo
  no to jsme mohli - kdyby jsme nějakou měli.....
  Standa
  Kandidátku jste měli poslat v nějakém termínu na svaz abychom ji mohli vyvěsit a kluby projednat.Viz. zaslané dokumenty z předsednictva svazu.
  turbo
  navrh kandidátky připravujeme, není to zase taková sranda . anž to FURT SE NĚCO DĚJE. když to pujde rychle - tak v uterý to bude vyvěšeno na našich strankách ( SŘ ikandidátka).
  Standa
  Měli by to mít všichni k dispozici předem aby to mohli v klubech odsouhlasit a posoudit který návrh je životaschopnější. Dosud nepřišla jediná kandidátka do předsednictva svazu. Jakou máte představu že to může jít dál? Nejsou kandidáti, není předsednictvo, budeme tedy jednat o rozpuštění svazu?
  chipper
  Stačí pouze nepatrně přepsat soutěžní řád a je po dohadech není potřeba nic sáhodlouze připravovat
  Standa
  Něco sepište a pak to řiďte. Je to ale za týden a ty materiály již měly viset na webu pro každého... Úkolovat jiné je snadné.
  Jelínek
  A hlavně Pavle nezapomenout na ty naše děti.
  turbo
  no určitě nemám ambice měnit pravidla (EAA-HDHIAA) tak y proč ? Soutěžní řád, tak jak si ho navrhl směřuje místo podpory lukostřelby k cestě do pekel. Rozešleme všem společný návrh soutěžního řádu ke schválení na VS. Myslim že duležitější - než tyhle žabomyšiny - je domluvit se jak dál? Ne se tu handrkovat jak baby na trhu.
  Standa
  Soutěžní řád řeší děti jak věk, tak dovednost. Žáky, minis. Soutěžní řád nemůže vyřešit že se někde někdo nemůže pohybovat, to řeší pravidla. Bude se muset skutečně vyřešit způsobilost i dospělých střelců. Teď na Kokoříně byli dva střelci HU - nový - a ti absolutně neznali pravidla ale ani techniku střelby. Jestli byli z Chiméry či jen od Karla Orsága nevím ale bylo to na vyloučení kvůli bezpečnosti ostatních. Toto je k řešení a k nastavení parametrů. Za náš klub budeme po novém předsednictvu vyžadovat vyřešení této obecné bezpečnosti - nepřipustit na trať nikoho kdo již skutečně neumí základy lukostřelby a kdo nezná pravidla. Jak vidíte netýká se jen minis či dětí. Takže buď si každý párkrát polkne a rozmyslí co je důležité a půjde to dál společně pod hlavičkou svazu nebo to nemá cenu a ať si každý klub dělá co chce. Práce s dětmi a rozšiřování základny skutečně netkví v umožnění dětem které neumějí vystřelit jít na závody. To platí i u dospělých. Skutečně také nestačí jednou týdně nějaký řízení neřízený trénink a hlavně jít na závody. Ti lidé se nic nenaučí. Kde je trenérské působení, postupné vysvětlování pravidel? U nás to i vysokoškoláci začínající zvládají tak za rok střílení - cca 80 tréninků... Ale jinde jsou určitě šikovnější a kvalitnější trenéři.