BOWS CLUB "CHIMERA"

  • Členství
  • Střelnice
  • Kontakt
  • Diskuze
  • Bazar
  • Diskusní fórum

    Diskuzní fórum není moderováno. Pro přispívání do diskuse není nutné se registrovat. Neomezujeme anonymitu přispěvatelů, ale na druhé straně očekáváme, že této možnosti nebudou zneužívat. Chiméra HK nenese odpovědnost za obsah této diskuze.

    CAPTCHA
    ludek
    jo a desitek bylo 279 (11.9%), osmiček 468(19.9%), a nejvice bylo pětek 923(39,2%)
    ludek
    Panové trochu statistiky, zavodníků bylo celkem 84, celkem se vystrelilo 2352 strel, z toho 682 bylo autů. To je 29% z celkoveho poctu strel, znamena to ze temer kazda 3. strela byla out. Ty co strilejí dobře a mají ambice na nejake umístění, tak jsou zapálení střelci, a moc nechybují, ale ti co jezdí jen obcas nebo ti co střílejí obtížnejsím způsobem nebo mláděžníci kterým to tak ještě nejde muzou znicit dost materialu a pak to leze dost do penez. Jo a davejte si bacha na pravopis, co ty hrubky v tech y/i.
    chipper
    Ahoj litice se me moc libyli a myslim ze to ze tam clovek prijde o hodne sipu kdyz mine to vi kazdej kdo tam uz byl a mnozi znas jich tam uz driv nekolik nechaly a presto se tam vracime takze myslim ze to ze tam o nejakej prijdu me jen podniti abych vic trenoval a priste to bylo lepsi osobne jsem mel 3 auty primo mezi kameny a obesel jsem to stim samym cely takze to chce i trosku stesti
    Laďa
    Ahoj vrhači šípů taky musím něco k postavení trati. Se stane že nemyslíte na leváky když třeba dáte kolík ke skále,pravák stojí ke skále zády levák čelem,a teť vystřelte tak aby vám nepráskly ramena o skálu.Jinak Litice super ale kdybich měl zlámat tolik šípů jak někteří tak bych na to neměl nervy.Jedu na závody abych se odreagoval a né abych by naštvanej.
    turbo
    Je pravda že bychom měli při stavění tratí i zohlednit to kam případná netrefa směřuje. ale taky se musí vzít v potas i to že terč má být umístěn smysluplně s ohledem na bezpečnost a taky inteligentně s profylem trasy. Proti špatným postojům v terénu nic nemám. jsme venku pokud budem střílet v hale asi by to bylo divný(stát na jedný noze , nebo střílet od baru s občerstvením. Ruzná zábradlí, ploty balkony jsou problém- jsem sice dost velikej ale měl jsem taky problém se postavit a dobře vystřelit. Tady by to chtělo asi trochu pozměnit. Z mety dle pravidel musí jít bezpečně vystřelit dle kategorie z každého luku. Kdyby byli OLympionici v Liticích tak asi z balkonu nevystřelí...Ale taky střelec by si měl umět poradit třeba si ke střelbě kleknout nebo tak něco. Nikoho nehájím nikohu tímto nekritizuju, všech názorů a námětů a vašich příspěvků si Vážím - berte to ode mě jako příspěvek k diskuzi.Nikoli DOGMA. Proto jsem, zde zaváděl řeč na téma co se líbí nelíbí na závodech . ahoj turbo
    Mýša
    svého času jsem byl nejtvrdším tepačem bezohledného umísťování terčů a tvrdil jsem, že nejbližší okolí terče nemá s obtížností výstřelu nic společného, ale asi to někdy jinak nejde. Nicméně proti obzoru taky nikdo terč nestaví a efekt je podobný. Jenom že pak nebude pykat střelec, ale pořadatel. Osobně se na Žleby velmi těším a intenzivně lobuji ve svém okolí. V pátek letím na Tyršák klukum vybavit licence
    turbo
    kačenky boužel ne - jsou na pořadu dne ( myslin na nákup) ale např. Husa, kapr, bobr a další vodomilná havět v souvislosti s řekou tam určitě bude- ovšem kde a co - tak to se nechejte překvapit.připravili jsme i další vyfikundace a snad se Vám-nám to bude líbit. Tady bych asi doporučil suprové dřevěné drahé milované šípy nebrat. o betonových zvířátkách jsme zatím neuvažovali - ale myslim že jako terč 29 premiový by to nebyl zas až tak špatnej nápad? ještě že máme rozum - ale viděl jsem u Vietnamců suprově zpracovanou kozu......
    mh
    Souhlasím s prvními větami předchozího Mýšova příspěvku. Postavit terč tak, že při výstřelu hrozí zničení sportovního nářadí(a doufám, že to jako sport bereme, když už jsme registrováni pod sportovní svazem) neznamená dle mého názoru správnou cestu ke zvýšení obtížnosti našich výkonů. Nejde jen o šípy, ale i o luky, kdy je střelecká meta v místě, ze kterého může dobře vystřelit někdy jen střelec, tomu místu patřičně narostlý(střelba přes zábradlí a parapety, rostlé překážky atd.,-normálně by tam lovec přece nevystřelil, protože by si tam nikdy nestoupnul) A proč vystřelit šíp v občas nesmyslném postavení těla, když vím, že to nejde a je to jen výstřel pro výstřel a ne pro to, abych měl aspoň rozumnou šanci zasáhnout cíl. A proč mám za malou chybu platit šípem, který je ale u těch lepších součástí sady, která se musí koupit celá a ta pak už ale není za hubičku, že. Až ceny a odměny za dobré výkony a výsledky při těchto soutěžích budou adekvátní případným škodám, které si můžeme způsobit, prosím, to bude jiná.
    mýša
    přiznám se, že když si lámu bikonické , jemně pomalované turecké "puta" šípy ,olepené supím peřím,na krabicích opřených o betonovou zeď, vnímám to jako bezohlednost a pořadatale bych si s chutí ohnul přez koleno. 3D by mělo simulovat lovecké podmínky a tam by si člověk měl být ránou jistý. Když mi kluci popisovali umístění terčů, tak jsem se smál. Asi to chce netahat si na takovéhle soutěže drahé nové šípy a raději oželet umístění (Chi, chi) . Myslím, že je to v pořádku. Dokud nám tam nebudete stavět betonová zvířátka, úmrtnost šípů je přijatelné riziko. Budou na Žlebech nějaké kačenky na rybníku??
    turbo
    já ti děkuju za příspěvek a pokusím se trochu odpovědět- Litice byli jsou a doufám budou jeden z velmi těžkých neli nejtěžších závodů. Učastnil jsem se několika závodů přicházel o šípy ale s podivem a radostí konstatuji že počet závodníků neklaesá ba naopak roste. je mi moc líto kluků co mají své šípy" pojmenované" a mají k nim vřelý vztah.Ale myslím že i pro ně je to škola možná tvrdá ale kde jinde než právě na takových to pretěcích se dá ztratit ta svazující hruza co se stane když minu.??? tady to je jasný šíp je v pr.... Za sebe musím přiznat že mě víc bolí šíp zastřelený do pryč - kterej nenajdu než hrst třísek ze šípu který sem roz plácnul o skalisko. Doufám že nemám sám takový názor. Vím že je težké při výběru posazení terče zohlednit všechny faktory a když se to povede je to super. když něco ( např. skála) se tam objeví ... berme to jako fakt. ahoj ve žlebech
    Tomáš
    Tak teda moje troška do mlýna.Litice byly super závod mě se krutě nevedlo ( daň za blbost - neměnit matroš před závodem!)dík patří všem co se na tom podíleli. Mám jen jeden námět do diskuze. Umístění terčů. Je to adrenalin střílet na terč kde minela, je jistá smrt pro šíp,ale střílí i kluci co si eště nevydělávají a zničení 6ks šípů je dost drsný ( s jedním takovím jsem šel ve skupině ) a může mu to střílení otrávit (taky nemusí!). Tak jen jestli ten počet "smrtelných dopadů" se snažit omezovat - pokud to půjde. Těším se na další střílečku a zdravím všechny "lukaře".
    turbo
    HOši hoši ( tedy i dámy ) koukám, že jste se nějak zasekli - nikdo nepíše - to držíte TRYZNU za polámané šípy? Ničeho nelitujte - tyhle Litice stály za to.Tudíž čest a sláva "Zlomeným hrdinům" , držte se. a pište.....
    Jelínek
    Děkuji touto cestou Milanu Hladilovi za dárek na Litici.Zde je pro všechny příklad jak může být zakončena ostrá diskuse.S heslem kapr do krmelce a jeleni na stromy přeji všem hezký den
    turbo
    !!!!!!!!!!beru tě za slovo!!!!!!!!!!!!!!!
    mh
    tak fajn, na kapra se těším, přivezu citron a bramborovej salát